Основні етапи реалізації проекту будівництва приватної СЕС

Процедура будівництва сонячних станцій для населення потужністю до 30 кВт, як не дивно, для нашої держави, досить-таки, проста. На щастя, для малих мережевих станцій (СЕС для будинку) немає ніяких обмежень у виборі основного обладнання, відсутня норма української складової або інші істотні обмеження. Головне, це зробити правильний вибір обладнання та компанії, яка не тільки побудує Вам станцію, а й підключить її до мереж обленерго (ОСР). Єдине обмеження, яке існує – це потужність Вашої мережевої сонячної станції, тому що вона не може перевищувати Ваших параметрів потужності споживання. Якщо на Ваш об’єкт (приватний будинок), ОСР виділив потужність споживання, скажімо 5 кВт, то побудувати мережеву станцію на 6 кВт Ви не зможете, тільки до 5-ти кВт. Так, наприклад, при будівництві сонячної станції для будинку на 30 кВт, необхідно спочатку збільшити дозволену потужність споживання до 30 кВт, а вже потім придбати систему, змонтувати її та підписати з ОСР необхідні документи для роботи СЕС по «зеленому» тарифу. При цьому всьому процесі беруть участь три організації: ОСР, підрядник (сподіваємося, ТОВ «Цетус») і безпосередньо Замовник. Надалі все відбувається, досить-таки просто: разом з Постачальником електричної енергії один раз в місяць визначається різниця в показниках по споживанню і генерації електроенергії, при цьому або Ви оплачуєте покупку електроенергії за встановленим тарифом для населення, або Постачальник електричної енергії виплачує Вам різницю по «зеленим тарифом».

Основні етапи реалізації проекту

  • Визначитися з потужністю мережевий станції.
  • При необхідності збільшити потужність споживання під параметри СЕС.
  • Провести монтаж системи.
  • Подати на обленерго пакет документів на підключення до мережі (однолінійну схему, технічні паспорти основного устаткування, заявку на підключення).
  • Провести заміну лічильника на двонаправленний.
  • Провести підключення СЕС до мережі.
  • Підписати додаткову угоду з ОСР для отримання коштів по «зеленому» тарифу.

Наша компанія надає Вам повний перелік послуг, необхідних для будівництва малих мережевих станції «під ключ» (сонячна електростанція «під ключ»), починаючи від вибору системи і закінчуючи всіма узгодженими паперами з ВСР.