Системи теплопостачання та ГВП. Відповіді на запитання
В даний розділ входять питання стосуються забезпечення тепловою енергією та гарячою водою об’єктів різної конфігурації і тепловим навантаженням. Основні категорії питань:
- Теплові насоси.
- Твердо паливні котли.
1. Теплові насоси
Які види теплових насосів бувають?
По виду теплоносія у вхідному і вихідному контурах насоси ділять на шість типів: «повітря-повітря», «повітря-вода», «вода-повітря», «вода-вода», «земля-повітря», «земля-вода». Більш детальну інформацію ви знайдете на нашому сайті в розділі Теплові насоси.
Де він встановлюється і чи багато займає місця?
У підсобних приміщеннях, котельнях, підвалах тощо., Особливих обмежень немає. Розміри залежать від параметрів насоса і його типу.
Гарантія та терміни експлуатації систем?
Термін експлуатації систем близько 25 років. Гарантія 2-роки.
Якщо віддача тепла від насоса більше ніж необхідно для будинку в даний момент, як регулюються температура?
Для цього є спеціальний контролер температур, де Ви виставляєте необхідну температуру на виході системи.
Якщо ставити тепловий насос він постійно працює на максимальній потужності зазначеної в характеристиках?
Ні. У систему входить накопичувальний бойлер, поки вода нагріта насос в режимі очікування.
Як обслуговується Ваша система?
Або договір на технічне обслуговування або разові профілактичні роботи по домовленості.
Що вигідніше електричний котел або тепловий насос?
Якщо дивитися з перспективою, то, безсумнівно, тепловий насос. Коефіцієнт корисної дії в порівнянні з котлом в 3-5 разів, але початкові витрати на закупівлю обладнання і установку насоса вище.
Чиє обладнання?
Україна, Китай, Європа.
2. Твердопаливні (піролізні) котли
Як збільшити термін служби піролізних котлів?
Для цього необхідно звести до мінімуму концентрацію дьогтю і кислот в топці котла і в димарі. Постарайтеся дотримуватися 4 основних правила:
- вологість спалюваних дров повинна бути в межах 12-20% – цим часто нехтують
- котел потрібно правильно встановити, з використанням терморегуляційного клапана або Laddomat 21 – в будь-якому діапазоні потужності температура поворотної води в котел не може бути нижче 65 градусів, а виходить в межах 80-90 градусів.
- правильно вибрати тип і потужність котла відповідний конкретному об’єкту, з урахуванням його загальної площі і теплових втрат
- використовувати потужність котла потрібно на всі 100% (дуже бажано), чому значно допомагають акумуляторні баки; при їх відсутності котел можна просто розтоплювати кожен день (наприклад влітку, якщо потужність котла використовується тільки для виробництва гарячої води)
Як розрахувати необхідну потужність котла, виходячи із загальної площі котеджу?
Потужність дров’яних і вугільних котлів повинна розраховуватися спеціалізованими проектними організаціями. Великою мірою все залежить від регіону, з урахуванням середньо-статистичної вуличної температури в зимовий сезон, а також коефіцієнта теплоізоляції будинку. Але в середньому, так би мовити «на око», можна використовувати коефіцієнт «10». Тобто потужність котла множимо на 10 і отримуємо квадратні метри загальної опалювальної площі, за умови стандартних стель 2,80 метра. Наприклад, котел номінальною потужністю 35 кВт здатний опалювати приміщення до 350 м2.
Чи можливе використання декількох котлів для опалення одного об’єкта?
Так, це цілком можливо. Так зване каскадне підключення двох і більше котлів, що працюють автономно, але на загальний результат.
Чи можна використовувати автоматичну чистку попелу з твердопаливними (дров’яними, брикетні і вугільними) котлами?
На жаль поки це не можливо. Через високу температуру в камері згоряння. Адже попіл у дров’яних і вугільних піролізних котлах накопичується безпосередньо в камері згоряння. А так як при піролізі робоча температура 1000 С, то механізми автоматичного очищення попелу елементарно прогорають після 3-4 місяців роботи.
Чи можна підключати кілька котлів до одного димоходу?
Теоретично два котла однакової потужності можна звести в один загальний димохід. Але це можливо лише з котлами, чия номінальна потужність не перевищує 50 кВт. Практично ж, не рекомендують такий тип підключення через те, що при великих навантаженнях термін служби димоходу знижується в кілька разів. Не кажучи вже про те, що Вам не вдасться добитися від котлів розрахункової ефективності, потужності і коефіцієнта корисної дії.
Що робити, якщо встановлений котел виявився значно потужніше, ніж потрібно для опалення будинку?
Якщо постійно використовувана потужність котла не перевищує 40% номіналу, або Ви користуєтеся їм для підігріву гарячої води в літній період, котел потрібно розтоплювати кожен день, не дозволяючи йому працювати в безперервному режимі. Це необхідно для того, щоб в топці не скупчувалися дьоготь і кислоти, що руйнують сталеву оболонку, що неминуче позначиться терміні служби котла. Температура вихлопних газів не повинна опускатися нижче 110 градусів. Для більш ефективного використання потужності котла необхідно встановлювати акумулюючі ємності, які дозволять не тільки збільшити термін служби котла, а й заощадити до 30% палива.
Котел повинен бути захищений від перегріву в разі відключення електрики. Як дотримати цю умову?
Ніяких складнощів. Виробник передбачив і цей варіант. Котли стандартно оснащені охолоджуючим контуром, який можна підключити до водопровідної системи з клапаном TS 130 ¾ A (95 ° C) або WATTS STS 20.
У разі наявності колодязя, використовуйте один з трьох зазначених нижче варіантів:
- резервне джерело безперебійного живлення – UPS500 (1 година) або UPS300 з розподільником (3 години) – підключіть тільки до насоса, не підключаючи його до котла
- одна з гілок системи опалення приєднується до мимовільної циркуляції води через кілька радіаторів центрального опалення
- котел приєднаний до охолоджуючої ємності і інверсійної зоновому клапану, який відкриється без електричества
Яке відношення має тяга в димоході до терміну служби котла?
Тяга в димоході повинна відповідати нормі (21-35 Ра в залежності від типу котла)
- Мала тяга в димоході скорочує термін служби котла – котел більше засмічується і задимлювати приміщення при підкладання палива. Рішення: помістити в димохід спеціальну вставку або витяжний вентилятор
- Велика тяга в димоході збільшує витрату палива, знижує продуктивність котла, погіршує згоряння палива, в результаті чого котел не досягає бажаної потужності. Рішення: встановити обмежувальну заслінку між котлом і димарем.
- Але найголовніше, димохід повинен бути добре ущільнений і заізольований, щоб при роботі котла на зниженій потужності в димоході не відбувалося накопичення водяної пари і дьогтю.
Що таке піроліз?
Піролізу називають екзотермічний процес газифікації деревини (або вугілля).
На керамічної решітці, завдяки обмеженою подачі повітря, підпалені дрова не горять в повну силу, а тільки тліють. Це абсолютно аналогічно виробництву деревного вугля. Підігрітий до красна шар деревного вугілля виділяє деревний газ. Цей газ змішується з вторинним повітрям і згорає в нижній топці, проходячи через топкову форсунку. Над розпеченими вуглинками, що виділяють деревний газ, утворюється високотемпературний шар, який забезпечує попереднє підсушування палива і одночасно підігріває надходить в зону горіння повітря. За рахунок того, що підігріте повітря підводиться безпосередньо до форсунки, в процес горіння залучено не всі паливо, а лише необхідна кількість. Но в процесі газифікації палива відбувається звільнення водяної пари і газів, що містяться в паливі. Якщо дозволити цим водяним парам і газам не прогоріти, вони утворюють конденсат, який перетворюється в дьоготь і кислоти, які осідають на внутрішніх стінках котла. Ці речовини ведуть до поступової корозії сталевих поверхонь і з часом зменшують товщину стінок.