Монтаж твердопаливних котлів

Твердопаливні котли призначені для опалення приватного будинку, торгових площ, виробничих приміщень, складів і т.п.

Основним видом палива для котлів є деревина, відходи деревообробки та меблевого виробництва, торфобрикети, пелети. Практично всі моделі твердопаливних (піролізних) котлів оснащені вентилятором, який покращує циркуляцію газів в котлі. Тому не потрібні додаткові умови до системи газовідводу. За допомогою панелі керування можна змінювати налаштування, контролювати температуру, включати і вимикати котел. Панель також оснащена додатковим термостатом, який вимикає котел, якщо температура опускається нижче встановлених градусів. Котли, що працюють на рідкому паливі або на газі, повинні комплектуватися запобіжним термостатом.

Монтаж твердопаливних дров’яних котлів включає в себе не тільки установку і налаштування самого котла, але і підключення всіх основних частин системи опалення (бойлер для гарячого водопостачання, група безпеки, розширювальний бак на систему ГВП та на систему опалення, насосна група і т.п.).

Монтаж твердопаливних котлів передбачає дотримання всіх необхідних запобіжних заходів безпеки:

 • Не включайте котел без приєднання димоходу. Перевірте, щоб в димоході була забезпечена хороша тяга і він був герметичний.
 • Видаляйте з димарів котла сажу і смолисті відкладення, як зазначено в даному паспорті. Чистка димоходу повинна виконуватися при дотриманні правил протипожежної безпеки.
 • У приміщенні, де встановлений котел, повинна бути вентиляція, щоб забезпечувати постійний доступ свіжого повітря.
 • Якщо монтаж твердопаливних котлів здійснюється в закриту опалювальну систему з закритим (мембранним) розширювальним посудиною, то його обсяг повинен бути не менше 10% всього обсягу опалювальної системи (з котлом).
 • Не рекомендується проводити монтаж твердопаливних котлів в житлових кімнатах або приміщеннях суміжних з ними.
 • Монтаж твердопаливних котлів повинен виконуватися в гідравлічній системі, забезпеченої приладами безпеки і відповідно до пунктів інструкції, що поставляється разом з котлом.
 • Не виконуйте дренаж системи опалення, в разі можливості промерзання системи. Рекомендується просто додати в систему 15% розчин антифризу.
 • Виконуючи монтаж твердопаливних котлів, виключіть потрапляння холодної води на сильно нагріті частини котла. Це може привести до утворення щілин.
 • Чи не запалюйте котел з відкритими передніми дверцятами. Якщо Ваш котел оснащений вентилятором, не відчиняйте дверцята, поки вентилятор не буде вимкнений.
 • Система опалення, в яку здійснюється монтаж котлів опалення, повинна бути спроектована таким чином, щоб різниця температур вхідної та вихідної води не перевищувала 20 С.
 • Будь-які сторонні електричні схеми повинні бути видалені з котельні.
 • Періодично перевіряйте тиск води в системі опалення. Вчасно усувайте витік.
 • Здійснюючи монтаж твердопаливних котлів враховуйте, що якість води також має велике значення. Рекомендована жорсткість води: 1-3 моль / м3, PH: 8-9,5.

Підбір місця для установки твердопаливного котла – це ще один важливий етап при монтажі системи

Ніколи не виконуйте монтаж твердопаливних котлів в житлових приміщеннях, наприклад: в кухні, вітальні, ванній кімнаті, спальні.

 • Приміщення, в якому передбачається монтаж твердопаливних котлів, повинно обов’язково бути обладнано вентиляційними отворами. Одне з них необхідно розташувати не нижче 40 см, щодо стелі, друге не вище 50 см від підлоги. Вентиляційні отвори завжди повинні залишатися відкритими, щоб забезпечувати постійний доступ свіжого повітря.
 • Мінімальний розмір верхнього отвору: 40 х 40 см, нижнього 30 х 30 см.
 • Монтаж твердопаливних котлів необхідно проводити на бетонному постаменті висотою 5 см. Це забезпечить нормальну роботу котла при попаданні води в приміщення, де встановлений котел.
 • Монтаж твердопаливних котлів заборонений в приміщеннях, де є вибухонебезпечні речовини або може призвести до займання.
 • Проектування системи опалення, а також всі підключення повинні здійснюватися тільки представниками організацій, що мають дозвіл і ліцензію на виконання такого виду робіт.

І це лише невелика частина норм і правил, яких потрібно дотримуватися, якщо проводиться монтаж твердопаливних котлів опалення. Тому для забезпечення максимального комфорту проживання система опалення повинна бути правильно прорахована і встановлена. Правильна роботи системи опалення і забезпечення нею всіх необхідних параметрів, залежить від розрахунків і підбору обладнання для кожної будівлі і приміщення і. звичайно, від правильної його установки. Бажано, щоб монтаж твердопаливних котлів та налаштування системи опалення виконувала та ж компанія, яка дану систему і проектувала, щоб уникнути помилок і несумісності обладнання. Важливим моментом, який передбачає монтаж твердопаливних котлів, є дотримання всіх діючих нормативів і стандартів, і робота в суворій відповідності з проектом. Все це безпосередньо впливає на безпеку системи опалення. Фахівці нашої компанії користуються у своїй роботі найкращими інструментами і впроваджують передові технології в даній галузі. Вони мають великий досвід і добру кваліфікацію, досконально знають обладнання різних виробників і забезпечують відмінний сервіс наших систем. Завдяки всьому комплексу перерахованих вище факторів, ми можемо гарантувати правильну і ефективну роботу опалювального обладнання і використання його можливостей на всі 100%. Монтаж твердопаливних котлів проводиться в найкоротші терміни, забезпечуючи мінімальні незручності нашим шановним клієнтам.