Установка і монтаж теплових насосів

Установка і монтаж теплових насосів вимагає участі висококваліфікованих фахівців різних сфер діяльності, а саме:

 • фахівці-теплотехніки (визначення основних параметрів ТН (теплового насоса) і системи опалення, проектування і монтаж теплових насосів)
 • монтажне підприємство (на основі технічних даних і розрахунків, монтажна фірма визначає параметри буріння, виконує свердловину, поставляє і монтує геотермічний зонд і заповнює буровий отвір. Всі без винятку операції документуються. Сюди відносяться перелік пройдених при бурінні шарів ґрунту, вид, кількість і глибина закладки зондів, розрахунки параметрів трубопроводів, а також звіт про заключному випробуванні під тиском. Монтажне підприємство дбає також про прокладання горизонтальних трубопроводів для підключення до будинку і передає за актом обладнання інсталятору.)
 • електрики (прокладають необхідні силові і керуючі лінії, обладнує місця для лічильників вимірювальних і комутуючих пристроїв, піклується про реєстрацію лічильників, виконує повністю електричне підключення ТН)

Установка і монтаж теплових насосів повністю координується і контролюється компанією-інсталятором ТОВ «Цетус». Таким чином, клієнт взаємодіє тільки з одним підприємством: ТОВ «Цетус».

ТОВ «Цетус» координує зусилля фахівців з різних професійних сфер при облаштуванні опалювальної установки, доручає їм виконання робіт і приймає виконані ними завдання. Таким чином, забудовник має справу тільки з одним компетентним партнером при вирішенні всіх завдань, які визначає монтаж теплових насосів.

Якісно виконаний монтаж теплових насосів – це гарантія його безпечної та довговічної роботи.

Монтаж теплових насосів включає наступні вимоги:

 1. Гранично допустимі розміри для підключень.
 2. Простір для монтажу (за потреби)
 3. Відповідне розташування і простір.
 4. Необхідний водяний потік.

Вибір місця встановлення насосу особливо важливий, оскільки потенційне переміщення агрегату в майбутньому є вкрай складною процедурою і вимагає втручання кваліфікованого фахівця. Місце, де буде проводитися монтаж теплових насосів, має вибиратися з урахуванням побажань замовника.

Монтаж теплових насосів можна проводити навіть при мінімальному місці для інсталяції. Монтаж теплових насосів вимагає скрупульозних розрахунків. Слід брати до уваги місцеві умови, такі як близькість і висота стін і відстань до громадських зон. Виробляючи монтаж теплових насосів необхідно враховувати, що він повинен бути розміщений в місці, вільному з усіх боків для подальшого обслуговування.

 1. Монтаж теплових насосів повинен проводитися в добре вентильованому місці.
 2. Місце установки повинне мати хороший фундамент і дренаж.
 3. Монтаж теплових насосів неприпустимий в місцях, забруднених агресивними газами, пилом, піском, листям і т.п.
 4. Для більш легкої і безпроблемної експлуатації не повинно бути перешкод в районі 500 мм від пристрою. Також не повинно бути вертикальних перешкод на висоті менше 2 м від пристрою для повітряної вентиляції.
 5. Монтаж теплових насосів необхідно виконувати на вкладишах, щоб запобігти його вібрації і розбалансування.
 6. Монтаж теплових насосів слід виробляти так, щоб був вільний доступ до контролера.
 7. Трубопроводи повинні бути змонтовані так, щоб запобігти їх пошкодженню вібрацією. Тиск води, що тече має бути більш 0,196 кгс / см2. В іншому випадку необхідно встановити гідроджет.
 8. Допустима напруга в мережі має бути в межах 10% від номінального. Якщо монтаж теплових насосів виконаний по паралельно осі, переконайтеся, що різниця напруги між пристроями не перевищує 2%.
 9. Закінчуючи монтаж теплових насосів, переконайтеся, що обладнання заземлене.

Схема підключення побутового (з вбудованим водяним насосом) теплового насоса:

Монтаж теплових насосів передбачає наступні сантехнічні вимоги:

 1. Коли тиск води перевищує 5 кгс / см2, будь ласка використовуйте редуктор тиску для зменшення тиску води до 2,94 кгс / см2.
 2. Кожне з’єднання з пристроєм повинно бути з використанням розбірного з’єднання і проміжним клапаном.
 3. Переконайтеся, що всі сантехнічні з’єднання виконані і потім переступайте до усунення витоків і випробуванню тиском.
 4. Всі трубопроводи та фітинги повинні бути ізольовані для зменшення теплових втрат.
 5. Встановіть зливний клапан в нижній точці системи для можливості зливу системи і консервації системи в разі негативних температур.
 6. Встановіть безповоротний клапан на виході гарячої води для запобігання зворотного потоку під час зупинки водяного насоса.
 7. Труби необхідно монтувати, по можливості мінімізуючи кількість 90-градусних колін.

Довіряйте монтаж теплових насосів лише професіоналам і обладнання прослужить вам десятки років.