Установка сонячних батарей в Україні

Завдяки державній підтримці розвитку альтернативної енергетики установка сонячних батарей в Україні, Києві, Одесі, Дніпропетровську, в найвіддаленіших куточках країни набирає популярності швидкими темпами. У всіх регіонах рівень інсоляції, доступність першокласного обладнання дозволяють кожному стати власником ефективно працюючої СЕС. Сьогодні ми розповімо, як технічно правильно виконати монтаж сонячних панелей, щоб домогтися максимальної генерації, забезпечити працездатність модулів на 30 і більше років.


 

Секрети майстерності

Установка сонячних батарей для дому – складний процес, що не терпить помилок. Чітко дотримуючись наші рекомендації, ви уникнете перегріву, взаємного затінення фото модулів.

 1. При нагріванні елементи розширюються, тому залишайте між панелями зазор не менше 5 мм.
 2. Монтаж сонячних батарей потрібно виконати так, щоб відстань між вершиною будь-якого кута і площиною, що проходить через вершини трьох, що залишилися кутів, не перевищувало 5 мм.
 3. Для нормальної циркуляції повітря відстань між площиною і модулем має бути не менше 10 см. Природне охолодження поліпшить технічні характеристики і надовго збереже життєздатність.
 4. Кут нахилу повинен бути таким, щоб фотоелементи вловлювали максимальну кількість випромінювання, найчастіше – 45 градусів.
 5. Не варто забувати, що встановлення сонячних панелей на даху – це додаткове навантаження. Щоб уникнути обмерзання обладнання не можна розташовувати його близько до крайки.
 6. Всі комплектуючі СЕС вимагають заземлення і захисту від блискавок. Найкраще це організувати за допомогою мідного провідника перерізом 4 мм з кабельним наконечником.
 7. Електричний монтаж сонячних батарей виконується відповідно до норм міжнародного стандарту ІEC 364 і тільки після закріплення їх на опорні конструкції.
 8. Для послідовного з’єднання панелей, підключення до них інвертора, контролера заряду, інших складових системи використовуються спеціальні кабелі та з’єднувачі.
 9. Номінал кабелю, запобіжників повинен перевищувати заявлену потужність системи на 25%.

Скільки коштує установка сонячних батарей?

Реальна вартість будівництва СЕС в кожному конкретному випадку різна. Все залежить від місця установки, віддаленості від стаціонарних мереж, комплектності. Спеціалізована компанія “Cetus”, працюючи під девізом, “першокласне якість – краща ціна” заслужено здобула авторитет надійного партнера. Компанія пропонує:

 • обладнання відомих виробників Німеччини, Італії, Канади, України
 • гнучку, зрозумілу систему оплати.

Продаж, розрахунок, проектування, установка, сонячної електростанції “Під Ключ” по всій Україні: Вінниця, Дніпро (Дніпропетровськ), Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янське (Дніпродзержинськ), Київ, Біла Церква, Кривий Ріг, Кропивницький (Кіровоград), Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Зателефонуйте, кваліфіковані фахівці проконсультують з усіх питань.