Тепловий насос Грунт Вода

У сучасному світі, коли виникає проблема обмеженості енергоресурсів, людство все частіше шукає альтернативні шляхи видобутку енергії. В таких умовах інтерес до теплових насосів безперервно зростає. Технологія роботи теплового насоса передбачає витягання тепла з охолоджувальної камери (навколишнє середовище, приміщення) для його переміщення в залежності від бажаного результату (охолодження або нагрівання приміщення). Теплові насоси класифікують в залежності від джерела енергії, яким може бути земля, повітря, вода. Тепловий насос земля вода, відомий також як геотермальний тепловий насос, являє собою систему центрального опалення або охолодження за допомогою теплової енергії землі.

Принцип роботи

Використання землі в якості джерела тепла взимку, а також для охолодження повітря влітку, засноване на різниці температури землі і повітря. Відомо, що на глибині шести метрів температура ґрунту наближається до середньорічної температури повітря. Крім того, часто цю технологію використовують в поєднанні з сонячними панелями, що дозволяє не тільки підвищити ефективність їх роботи, але і знизити вартість експлуатації опалювальної системи. Залежно від розташування теплові насоси ґрунт вода розрізняють горизонтальні і вертикальні в залежності від їх розміщення.

Вертикальний насос

Головними перевагами вертикальних насосів є:

  • економічно вигідні витрати;
  • високі річні коефіцієнти ефективності теплового насоса.

Недоліки:

  • важлива роль точності укладання, проблеми з утворенням повітряних «мішків» в разі некваліфікованої укладання;
  • потреба у великій технологічній площі;
  • неможливість перебудови.

Зонди встановлюються вертикально на глибину до 150 м.

Горизонтальна система

Головні переваги горизонтальних систем:

  • надійність;
  • незначна потреба в займаній технологічної площі;
  • високі річні коефіцієнти ефективності теплового насоса.

Недоліки:

  • як правило, високі інвестиційні витрати;
  • інсталяція можлива не у всіх регіонах.

Укладаються горизонтально на глибині від 1,20 до 1,50м.

Який же ґрунт підходить для установки такого насоса?

Та практично кожен! Хоча, звичайно деякі особливості ґрунтів необхідно враховувати. Так, наприклад, щоб ґрунтові теплові насоси мали найвищу ефективність, необхідно щоб температура землі не сильно змінювалася відповідно з порами року, а чим менше глибина – тим нижче витрати на витрати на монтувальні роботи. Наприклад, в Королівства Швеція і Норвегія, Фінській Республіці при установці ґрунтових теплових насосів використовують заповнені

антифризом трубопроводи, які укладають в ґрунт не глибше ніж на п’ятдесят сантиметрів нижче рівня промерзання. У розглянутих регіонах загальна глибина установки насосів не перевищує півтора метра. Що стосується грунту, то найкраще, якщо він вологий. При використанні сухого ґрунту контур системи доведеться зробити довше. Варто відзначити, що при правильній установці теплових насосів земля-вода вони практично не впливають на рослинність на ділянці, де встановлені.